Temos:

DARBO PAIEŠKA

 

 

darbo paieskaDarbo paieška – nuo ko reikėtų pradėti? Tai aktualu kiekvienam pradedančiam ieškoti darbo. Atsakymas paprastas- reikia žinoti, kokio darbo norite, kitaip tariant, TURĖTI TIKSLĄ ir, žinoma, jo siekti.

Darbo paieška yra labai atsakingas ir nemažai pastangų reikalaujantis darbas. Iš tiesų yra labai daug žmonių, kurie į naujo darbo paieškas žiūri atsainiai, yra per daug pasyvūs ir naiviai tikisi, kad likimas jiems darbą atsiųs. Bet sėkmė nusišypso tik tiems, kurie atkakliai siekia savo tikslų, o ne laukia stebuklo, kad darbas staiga atsiras.

Prieš pradėdami ieškoti darbo, turėtume atsakyti sau į šiuos klausimus:

  • Ką aš moku ir sugebu daryti?
  • Ką aš noriu daryti?
  • Koks aš esu?

 Nei vienas neieškome darbo, kuris neteiktų patiems malonumo. Todėl visų pirma reikia įvertinti save – pamąstyti, kas mus iš tiesų domina, kokie yra mūsų interesai ir poreikiai. Sudarykite savo privalumų sąrašą ir tuomet pradėkite ieškoti darbo, kurį dirbdami tuos gabumus galėtumėte geriausiai pritaikyti. Žinojimas, kur norite save realizuoti – veda į sėkmę. Nedarykite klaidos - neikite dirbti nepatinkančio darbo vien dėl to, kad kažkas jį Jums pasiūlė. Daug žmonių jaučiasi nelaimingi dirbdami netinkantį ir nepatinkantį sau darbą. O darbas visgi yra didelė dalis mūsų gyvenimo – dirbdami dažniausiai juk praleidžiame 8 val. per parą, o neretai ir dar daugiau.

Kai jau apsisprendžiate, kokio darbo ieškosite, kiti svarbūs dalykai yra parengti išsamų gyvenimo aprašymą ir pradėti ieškoti darbo.

 

Kaip parengti gerą gyvenimo aprašymą?

Gero gyvenimo aprašymo (CV) parengimas reikalauja įgūdžių. Ką daryti jeigu jų nėra? Ieškoti pagalbos. Yra pateikiama daugybė nemokamų patarimų internete, knygose, kaip tinkamai parašyti CV, kokių klaidų nedaryti ir pan. (apie tai galite pasiskaityti mūsų skiltyje CV). Naudinga gali būti ir draugų pagalba, tačiau mokėkite atsirinkti, kas yra iš tiesų naudinga – ypač naudingi tų žmonių patarimai, kurie susirado darbą, parengę tinkamą CV, o ne tų, kurie tik skelbiasi mokantys gerai juos rašyti. Jeigu internetas, knygos ir draugai nepadėjo – tuomet galima bandyti kreiptis į specialistus, kurie gyvenimo aprašymą parengs už Jus, tačiau turėkite omenyje, kad tokios paslaugos paprastai nemažai kainuoja.

 

Kur ieškoti darbo?

Darbo paieškos būdų yra daugybė. Populiariausi yra šie:

  • Skaityti skelbimus spaudoje.
  • Ieškoti darbo pasiūlymų internete.
  • Tiesiogiai kreiptis į darbdavį.
  • Kreiptis į draugus ir pažįstamus.
  • Kreiptis į privačią įdarbinimo agentūrą.
  • Kreiptis į valstybinę darbo biržą (Jaunimo darbo centrą).

 Specialistai rekomenduoja naudoti kuo daugiau paieškos būdų, nepasikliauti vienu, kadangi darbo paieška gali užtrukti labai ilgai. Darbo paieška yra darbas, kuriam reikia skirti pakankamai laiko ir pastangų. Ko gero kaip efektyviausią darbo paieškos būdą galima įvardinti tiesioginį kreipimąsi į darbdavį.

PATARIMAI