PASIRENGIMAS DARBO POKALBIUI

 

JDarbo pokalbis2eigu Jus pakvietė į darbo pokalbį, vadinasi, su pirmomis dviem užduotimis – CV ir motyvaciniu laišku – susidorojote puikiai! Taigi belieka pasiruošti pokalbiui – tai dažniausiai būna lemiamas žingsnis išsvajoto darbo link. Interviu metu svarbu yra tai, kaip Jūs jame elgsitės ir kalbėsite. O tam reikia labai gerai pasiruošti.

 • Pasidomėkite įmone, siūlančia darbą. Pasistenkite kuo daugiau sužinoti apie organizaciją, į kurią esate pakviestas darbo pokalbiui ir jų siūlomą poziciją. Be to, kad pačiam bus lengviau įsivaizduoti, kur einate ir galėsite numanyti, kas Jūsų laukia, atvykus į pokalbį, darbdavys Jūsų taip pat gali pasiteirauti, ką Jūs žinote apie jo įmonę. Taip bus patikrinta, kiek rimtai esate susidomėjęs siūlomu darbu.
 • Pasiruoškite atsakyti į klausimus. Internete yra pateikiama daugybė klausimynų su dažniausiai darbdavių užduodamais klausimais interviu metu. Paskaitykite juos, apmąstykite, kaip į juos atsakytumėte. Yra keletas klausimų, kurių greičiausiai neišvengsite ir jie tikrai bus užduoti – jiems atsakyti pasiruoškite iš anksto: Papasakokite apie save (šį klausimą greičiausiai išgirsite pokalbio pradžioje); ką žinote apie mūsų įmonę?; kodėl būtent Jus mes turėtume pasirinkti?; kodėl išėjote iš ankstesnio darbo?; Jūsų teigiamos ir neigiamos savybės?; kaip save įsivaizduojate po 5 metų? ir pan. Internete galite rasti daugybę panašių klausimų su rekomendacijomis, kaip į juos reikėtų atsakinėti.
 • Apmąstykite aprangą, kurią vilkėsite pokalbio metu. Į darbo pokalbį reikėtų apsirengti tvarkingai, pasidomėti, kokia apranga dominuoja toje organizacijoje, kaip rengiasi darbuotojai. Panašiai apsirengti reikėtų ir Jums. Pirmas įspūdis darbdaviui pamačius Jus yra labai svarbus, todėl pasirūpinkite tvarkinga šukuosena, atitinkamais papuošalais, makiažu, kad jie nebūtų per daug iššaukiantys ir neblaškytų darbdavio dėmesio pokalbio metu.
 • Apmąstykite, kaip nuvyksite į darbo pokalbį. Į darbo pokalbį rekomenduojama atvykti 15 minučių anksčiau, kad turėtumėte laiko nusiraminti, priprasti prie aplinkos ir pasiruošti pokalbiui. Jeigu visgi nutinka, kad vėluojate – būtinai paskambinkite ir informuokite apie tai darbdavį.

Untitled-1-Recovered

Kaip reikėtų elgtis interviu metu?

 • Į pokalbį atvykite pasitikėdamas savimi ir gerai nusiteikęs. Jūsų laikysena, veido išraiška, gestai, akių kontaktas yra labai svarbūs- tai yra neverbalinės komunikacijos dalys, kurios sudaro daugiau nei 50 proc. viso bendravimo.
 • Apranga turi atitikti darbo, dėl kurio atvykote į pokalbį, stilių ir specifiką. Turėkite omenyje, kad Jūsų išvaizda neturėtų nukreipti dėmesio nuo to, ką sakote.
 • Turėkite užrašų knygelę, šratinuką, kelias spausdintas kopijas savo CV.
 • Turėkite su savimi rekomendacinius laiškus. Rekomendacinius laiškus pateikite tada, jeigu Jūsų jų bus paprašyta.
 • Nevėluokite į darbo pokalbį – priešingai, pasirodysite neatsakingas.
 • Į užduodamus klausimus atsakykite sąžiningai, tiesiai ir išsamiai (neatsakinėkite vienu žodžiu). Prieš atsakymą pasakydamas garsiai, sudėliokite jį savo mintyse. Jeigu atsakinėjate į klausimą, kuris gali sudaryti neigiamą įvaizdį apie Jus, vadovaukitės taisykle, jog visų pirma reikia pasakyti teigiamą informaciją, tuomet pridėti neigiamą dalį, bet užbaigti teigiama išvada. Taip paliksite gerą įspūdį.
 • Kontroliuokite savo įpročius – nežaiskite su sagom, papuošalais, sėdėdami nelinguokite ir pan.
 • Atidžiai klausykitės, būkite dėmesingi, pašnekovui žiūrėkite į akis – parodysite, kad siūlomas darbas Jums iš tiesų rūpi.
 • Būkite išskirtinis. Darbdavio tikslas yra rasti gerą darbuotoją, išsirenkant jį iš daugybės kandidatų. Jūs siekiate, kad būtent Jūs taptumėte tuo, kurį išsirinks. Stenkitės pabrėžti išskirtines savo savybes ar gabumus – jas darbdavys įsimins geriausiai.
 • Būkite iniciatyvus. Nebijokite darbdaviui užduoti klausimų. Parodykite, kad rimtai domitės įmonės veikla ir į siūlomą darbą žiūrite atsakingai bei siejate su juo savo ateitį.
 • Nesiskųskite buvusiu darbdaviu ar darboviete. Darbdaviui galite pasirodyti kaip konfliktiška asmenybė.
 • Padėkos laiškas. Daugelis personalo specialistų rekomenduoja po darbo pokalbio, 24 val. laikotarpyje, nusiųsti padėkos laišką asmeniui, su kuriuo vyko pokalbis. Tokiu būdu dar kartą atkreipsite darbdavio dėmesį. Laiškas turėtų būti adresuotas konkrečiam asmeniui, su kuriuo vyko pokalbis. Nepamirškite paminėti pozicijos, į kurią pretendavote ir kada vyko interviu. Taip pat dar kartą pažymėkite, kad esate susidomėjęs siūloma darbo vieta ir jeigu reikia, galite atvykti papildomam pokalbiui arba galite atsiųsti papildomos informacijos.